top of page
  • Zdjęcie autoraMaxima Wykładziny

Klasyczne wnętrza i podłogi

Zaktualizowano: 6 lis 2020


Bez względu na aktualne trendy, czy chwilowe upodobania, w naszych domach i mieszkaniach królują style klasyczne. Tradycyjne rozwiązania, sprawdzone wzorce i konwencjonalne dekoracje od lat sprawdzają się w naszych wnętrzach. Trudno się temu dziwić, ponieważ klasyczne style to takie, które nigdy się nie nudzą, nie są kontrowersyjne, polegają na wypróbowanych i niezawodnych sposobach aranżacji i z tego też powodu nie tracą swoich zwolenników.Styl klasyczny sprawdzi się niemal w każdym pomieszczeniu i domu. Sprawi także, że będziemy zawsze czuć się w nim dobrze. Dobrze dobrany układ aranżacyjny takiego wnętrza i korespondujące ze stylem dodatki spodobają się każdemu. Oczywiście gwarancją odpowiedniego efektu będzie skorzystanie z fachowej pomocy projektanta oraz specjalistów, wśród których szczególnie polecamy firmę Maxima.


Klasyczne aranżacje polegają przede wszystkim na umiejętnym dobieraniu wystroju w taki sposób, aby uzyskać efekt wyważonej kompozycji. Proste, ale też bardziej wyszukane formy powinny w idealny sposób być zestawione z użytymi tkaninami, proporcjami wnętrza i jego pozostałymi dodatkami oraz całym wyposażeniem.

Ogromne znaczenie w mieszkaniach urządzonych w stylach klasycznych mają użyte materiały, desenie i kolory. Tutaj rzadko stawiamy na ekstrawagancję, a jeżeli już decydujemy się na odważniejsze rozwiązanie, powinniśmy wykorzystać je w postaci akcentu, który dopełni efektu wystroju, ale go nie zdominuje i nie przytłoczy.


Klasyczne style zazwyczaj kojarzą się nam z wyszukanym, czasem wręcz barokowym wystrojem, czy po prostu takim, który nawiązuje do dawnych epok. Nie jest to jednak regułą, a obecnie klasyczne rozwiązania to także te, w których wykorzystuje się współczesne formy, ale komponuje się je w taki sposób, że tworzą one, harmonijne, tradycyjne piękno.Jak w tym wyważonym zestawieniu wnętrzarskim wygląda podłoga? Zazwyczaj jest drewniana, z kamienia lub ceramiki, chociaż obecne trendy zakładają również właściwe raczej dla stylu loftowego podłogi betonowe, których potencjał aranżacyjny z powodzeniem można wykorzystywać także w bardziej tradycyjnie urządzonych domach.


Należy także wspomnieć o wykładzinach dywanowych, które nie tylko dobrze sprawdzą się w klasycznych wnętrzach, ale też dodadzą im przytulności. Szeroki wybór tego typu podłogi znajdziemy w ofercie sklepu Maxima.


Najpopularniejszym, ale też kosztownym rozwiązaniem są oczywiście podłogi drewniane. Doskonale dopełniają klasyczny sposób urządzania domów. Nadają nieco surowości, ale też naturalności, ponieważ ich tworzywem jest materiał prawdziwego drewna.


Kamień to także kosztowny, ale podobnie efektowny pomysł. Doda wnętrzu elegancji i może nas trochę cofnąć w czasie do naprawdę wyszukanych rozwiązań, które cechowały pałace i rezydencje zamożnych osób.Ceramika to w przypadku klasycznego stylu zazwyczaj wielkoformatowe płytki lub mniejsze o powtarzalnym wzorze, które dawno już opuściły kuchenne i łazienkowe pomieszczenia, a na stałe zagościły np. w salonach. Są łatwe w czyszczeniu, mogą imitować świetnie kamienie i marmury, a także są łatwe w konserwacji.


Jeżeli marzymy o klasycznym stylu, ale poza pięknym efektem, chcemy stworzyć bardziej rodzinną, przytulną atmosferę, świetnie nada się do tego wykładzina dywanowa. Wielość jej deseni pozwoli na wyszukane i oryginalne efekty mieszczące się w zasadach stylu klasycznego, a przy tym dodadzą nieco miękkości naszemu pomieszczeniu.


Wciąż królujący w domach, uniwersalny styl klasyczny przyciąga swoim wysublimowanym, a jednocześnie nienachalnym efektem wnętrzarskim, który nie tylko świetnie wygląda, ale też sprawia, że w pomieszczaniu urządzanym według zasad tego stylu czujemy się dobrze i komfortowo. A przecież o to przede wszystkim chodzi w urządzaniu wnętrza, aby chciało się do niego wracać.

40 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page