top of page
  • Zdjęcie autoraMaxima Wykładziny

Nowoczesne wnętrza i nowoczesne podłogi

Zaktualizowano: 6 lis 2020

Nowatorskie rozwiązania w dziedzinie aranżacji wnętrz to nie tylko nowe style, nietypowe faktury, technologiczne nowinki i minimalistyczne, nowoczesne formy. Współczesny wystrój mieszkania skupia się także na podłodze, która na przestrzeni ostatnich lat uległa sporym przemianom i może być równie nowatorskim elementem mieszkania, czy pomieszczenia, jak meble, dekoracje i ściany.

Tym razem skupimy się jednak nie tylko na nadzwyczajnych formach i ostatnich nowinkach w dziedzinie aranżacji podłóg, ale też na podłogowych pomysłach i rozwiązaniach, które w ostatnim czasie cieszą się niesłabnącą popularnością.


Parkiet ułożony w jodełkę francuską

Na początek należy wspomnieć o tym, iż współczesne tendencje w aranżacjach podłogi nie skupiają się jedynie na nowej modzie i nowoczesnych rozwiązaniach. Coraz częściej obserwujemy powrót do tradycji. Dobrym przykładem jest tutaj jodełka francuska, czyli specyficzny, ale świetnie wszystkim znany sposób układania podłogi drewnianej. Typowo klasyczna podłoga znana jest w Polsce i na świecie od wieków i zdaje się powracać do łask projektantów.


Podłoga betonowa

Oprócz niesłabnących trendów, które od lat dominują we wnętrzach, takich jak kamień, panele, drewno, czy wykładziny dywanowe, nasza epoka doczekała się kilku całkowicie odmiennych i nowatorskich rozwiązań. Do nowych pomysłów zachęciła nas popularność stylu loftowego. Loft miał być mieszkaniem urządzonym w starej fabryce lub dawnym pomieszczeniu przemysłowym.


Płytki imitujące marmur

Aż tak radykalna przeprowadzka nie jest dziś jednak konieczna i loftowy styl może zawitać w każdym mieszkaniu. A ponieważ ma on imitować wnętrze fabryki jego najlepszym wykończeniem będzie beton. Podłoga betonowa oprócz tego, że może z powodzeniem komponować się z różnymi stylami wnętrzarskimi, a przy tym nadaje pomieszczeniu niesamowity klimat jest także trwała oraz stosunkowo łatwa w konserwacji. Beton dodatkowo urozmaicony np. kruszywem dekoracyjnym może pomóc nam uzyskać naprawdę interesujące efekty wnętrzarskie. Coraz częściej chcemy także uzyskać wrażenie położenia marmuru, ale robimy to niebanalnym sposobem. Szlifowanie i polerowanie betonu pomoże nam w wywołaniu efektu lustra, które skutecznie naśladuje także błyszczącą ceramikę.


Jeżeli wspomnieliśmy o stylu loftowym, warto także kilka słów powiedzieć na temat równie nowoczesnego i czasem zamiennie traktowanego stylu industrialnego. Jego naczelną cechą jest wrażenie surowości, a najczęściej stosowaną w tym przypadku podłogą będzie metal. Jeżeli zdecydujemy się na metalową podłogę, będziemy mieć szeroki wybór stali nierdzewnej, polerowanej, ryflowanej, dekoracyjnej, czy matowej. Należy się jednak liczyć z tym, że metal nie tłumi kroków, jest trudny w czyszczeniu i mocno chłodzi nasze stopy, co nie będzie komfortowe o każdej porze roku. Znacznie częściej metal stosowany jest jednak tylko we fragmentach podłóg lub w przypadku wnętrzarskich akcentów, takich jak np. schody.Prosto z korporacyjnych budynków i biur do mieszkań przywędrowały szklane podłogi. Są symbolem luksusu, stanowią wyszukane wykończenie i najczęściej są stosowane z dodatkowymi elementami dekoracyjnymi, np. panelami świetlnymi. Nadają wnętrzu nowoczesny charakter, ale rzadko stosowane są na wielkoformatowych przestrzeniach. Najczęściej także pozostają akcentami pomieszczeń, które dodatkowo optycznie powiększają wnętrze.


Niebanalnym, nowoczesnym rozwiązaniem będzie także podłoga z żywicy epoksydowej, która pozwoli nam uzyskać autentycznie nowatorskie efekty. W tym przypadku ogranicza nas przede wszystkim wyobraźnia, ponieważ w ostatnim czasie w żywicy umieszczane są najróżniejsze materiały, a nawet zdjęcia i artystyczne modele, czy faktury tworzące efekt 3D.


Z wnętrz obiektów publicznych i biurowych użytkownicy mieszkań zaczerpnęli także wykładziny elastyczne wykonane z PCV, kauczuku lub linoleum. Wielość ich form, deseni i kolorów pozwalają uzyskać najróżniejsze efekty w domach, a przy tym zapewniają pełną funkcjonalność, łatwość w czyszczeniu i wytrzymałość. Szeroka oferta tego typu podłóg znajduje się w sklepie Maxima.


Wygląda na to, że nowoczesne podłogi najczęściej znalazły się w naszych domach za sprawą rozwiązań stosowanych w obiektach publicznych, biurowcach i fabrykach. Coraz częściej inspirujemy się tego typu budynkami i ich wnętrzami, co sprawia, że uzyskujemy w swoich domach spektakularne efekty. Specjaliści firmy Maxima doskonale wiedzą, jakie są współczesne trendy w urządzaniu mieszkań i oczekiwania ich użytkowników, dlatego warto zainteresować się ofertą naszego sklepu, aby odnaleźć idealnie funkcjonalną i dobrze prezentującą się podłogę, która będzie nas cieszyć nas swoim wyglądem przez lata.

162 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page