top of page
  • Zdjęcie autoraMaxima Wykładziny

Panele winylowe LVT

Zaktualizowano: 6 lis 2020

Idealny kompromis między wysoką jakością, dobrym wyglądem i wytrzymałością podłogi nigdy nie był rzeczą łatwą. Na szczęście z pomocą przychodzą nowoczesne rozwiązania i nowatorskie pomysły, dzięki którym uzyskujemy doskonałe efekty wnętrzarskie niższym kosztem i szybszym sposobem. Mowa tym razem o panelach winylowych LVT znajdujących się w ofercie sklepu Maxima.

Panele winylowe LVT z powodzeniem mogą być nazywane podłogami nowej generacji. W Polsce wciąż jeszcze pozostają one nowością i rozwiązaniem, które stopniowo, ale szybko zdobywa popularność. Trudno się temu dziwić, jeżeli weźmiemy pod uwagę zalety paneli winylowych, które sprawią, że tego typu podłoga sprawdzi się doskonale w różnego rodzaju pomieszczeniach.

Skrót LVT oznacza Luxury Vinyl Tiles i rzeczywiście, zgodnie z nazewnictwem, w przypadku paneli winylowych mamy do czynienia z płytkami podłogowymi. Ich różne wielkości to oczywiście spore ułatwienie aranżacyjne, które sprawi, że doskonale dopasujemy winylowe fragmenty do naszego metrażu i uzyskamy efekt np. jodełki.


Na czym polega wspomniana w nazwie płytek ich luksusowość? Panele winylowe doskonale imitują drewno lub kamień. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości warstwy fotograficznej, świetnie potrafią naśladować wygląd drewnianego i kamiennego tworzywa, a są przy tym mniej kosztowne zarówno przy zakupie, montażu, jak i utrzymaniu i konserwacji.

Ogromną zaletą paneli vinylowych LVT jest ich wytrzymałość, odporność na ścieranie i wilgoć. Warstwy wzmacniające i zabezpieczające podłogę winylową doskonale chronią ją przed uszkodzeniami, przegrzaniem, promieniami UV, a nawet wodą. Wiele modeli LVT doskonale nadaje się do montażu na ogrzewanym podłożu. Plamoodporna nawierzchnia sprawia, że trudności nie sprawi nam także jej konserwacja.


Wysoka jakość podłogi winylowej to także gwarancja świetnego wyglądu i efektu wnętrzarskiego. Oprócz dużego wyboru deseni i kolorów panele LVT zapewniają długą żywotność bez efektu płowienia czy utraty koloru.

Parametry i specyfika paneli winylowych LVT sprawiają, że ten typ podłogi sprawdzi się w wielu pomieszczeniach i obiektach o różnym przeznaczeniu. Zastosowanie tego rodzaju podłoża będzie świetnym rozwiązaniem zarówno w mieszkaniach jak i lokalach usługowych.


Polecamy podłogi winylowe zwłaszcza w biurach, hotelach, szkołach, sklepach, a także w salonach, sypialniach, kuchniach, czy łazienkach i wszędzie tam, gdzie pomieszczenie odznacza się sporą wilgotnością, częstym kontaktem z wodą oraz dużym natężeniem ruchu. Ten typ podłóg nada wnętrzu przytulności, wytłumi kroki i nie będzie wymagać częstej konserwacji, co czyni z niego doskonały wybór w procesie urządzania wnętrza.


747 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page