top of page
  • Zdjęcie autoraMaxima Wykładziny

Podłoga w dużym ruchu - urzędy, sklepy, centra handlowe

Zaktualizowano: 6 lis 2020

Urzędy, biura, placówki instytucji, a także sklepy i centra handlowe łączy jedna rzecz – podłogi. Pod względem eksploatacyjnym są to miejsca bardzo zbliżone do siebie. Mają także podobne wymagania i charakter pracy. Ich specyfika sprawia, że stosuje się w nich zarówno sprawdzone i tradycyjne, jak i nowoczesne rozwiązania podłogowe dopasowane do indywidualnych cech danego pomieszczenia.


Wybór podłogi w urzędzie, czy biurze to niezwykle istotna decyzja, która wpłynie na komfort przyszłych pracowników oraz klientów i interesantów. Pierwszym kryterium, które powinno być wzięte pod uwagę jest wytrzymałość podłogi. Pomieszczenia mocno eksploatowane, często uczęszczane, charakteryzujące się dużym natężeniem ruchu, będą wymagały posadzki odpornej na uszkodzenia mechaniczne i zużycie.


Kluczowe jest także dopasowanie podłogi do charakteru i specyfiki danej instytucji. Pracownicy korzystający z ciężkich sprzętów biurowych, mebli i wózków poruszających się na kółkach mocno narażą podłogę na zniszczenia. W tym przypadku również bierzemy pod uwagę wysoką klasę wytrzymałości danej podłogi. Standardem jest dziś korzystanie ze sprzętu elektronicznego, takiego jak komputery, czy urządzenia wielofunkcyjne. Aby nie narażać ich na potencjalne uszkodzenia jedną z niezbędnych właściwości podłogi powinna być antystatyczność.


W parze z wysoką wytrzymałości posadzki zawsze powinna iść łatwość czyszczenia. Podłoga kładziona w biurze, sklepie, centrum handlowym i urzędzie nie może wymagać częstej konserwacji i utrudniać codziennego sprzątania. Utrzymanie wysokiego poziomu higieny takich miejsc powinno wiązać się z niższym nakładem pracy i zużyciem środków czyszczących, a co za tym idzie ekonomicznością. Istotną właściwością pomieszczeń biurowych i centrów handlowych jest typ ich wejścia. Bezpośrednie przejście klientów i interesantów z zewnątrz niesie za sobą wysoki poziom zabrudzeń, zanieczyszczeń i wilgoci.


Nie zapominajmy o szeroko pojętym komforcie osób przebywających w biurowych pomieszczeniach i ciągach komunikacyjnych sklepów. Na wygodę ich użytkowników wpływa wytłumienie akustyczne podłogi oraz jej estetyka. Wysoki poziom wizualny posadzki oraz brak odgłosu kroków zwiększają potencjał pracowników i dodatnio wpływają na jakość ich pracy. Te same właściwości pozytywnie oddziałują na kupujących, którzy z większą chęcią dokonają zakupów i będą z nich znacznie bardziej zadowoleni.


Nowoczesne rozwiązania podłogowe nie każą nam już nam długo szukać kompromisu między jakością, wytrzymałością i estetyką posadzki. Do takich podłóg należą panele vinylowe LVT, których producentem jest firma MAXIMA. LVT, czyli Luxury Vinyl Tiles to gwarancja doskonałej imitacji wysokogatunkowego tworzywa, takiego jak kamień, czy drewno. Ten typ posadzki zapewni świetny efekt wizualny przy jednoczesnym komforcie użytkowania. Panele vinylowe to pewność wytrzymałości, niepalności, łatwości czyszczenia, izolacji akustycznej, a przy tym ekonomiczności.


Wciąż popularnym rozwiązaniem w biurach i urzędach są wykładziny dywanowe. Na ich korzyść przemawia wytłumienie kroków, łatwość czyszczenia oraz szeroka gama kolorów i wzorów, która zapewnia różnorodne, dopasowane do wnętrza efekty aranżacyjne. Podłogi dywanowe bardzo dobrze wpływają na komfort ich użytkowników.

Sprawdzonym sposobem na ekonomiczną i wytrzymałą posadzkę jest wykładzina PCV. Do jej największych zalet należy łatwość konserwacji, wytłumienie kroków i bardzo duży wybór wzornictwa. Niesłabnąca popularność tego typu podłogi doskonale świadczy o jej praktyczności i funkcjonalności.

Niektóre pomieszczenia biurowe i galerie handlowe potrzebują naprawdę mocnych i wytrzymałych podłóg. W ich przypadku sprawdzi się zyskująca coraz większe uznanie posadzka żywiczna. Do jej licznych zalet należą łatwość czyszczenia, wytłumienie kroków i wytrzymałość. Elastyczność tej podłogi dodatnio wpłynie na komfort pracowników i klientów, a duży wybór deseni czyni z niej doskonałe rozwiązanie aranżacyjne.


Sprzyjające warunki pracy i obsługi klientów to najważniejszy czynnik decydujący o wyborze odpowiedniej podłogi w urzędach i biurach. Wytrzymałość, wyciszenie kroków, estetyka i łatwość utrzymania czystości to podstawowe wymogi tego typu posadzki. Istotną kwestią jest także wybór profesjonalnego producenta podłóg, który zadba o najwyższą jakość produktu. Dlatego polecamy skorzystanie z usług doświadczonej firmy MAXIMA i jej bogatej oferty.

64 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page