top of page
  • Zdjęcie autoraMaxima Wykładziny

Wykładzina dywanowa w płytkach

Zaktualizowano: 6 lis 2020


Obok zwykłych wykładzin dywanowych w klasycznej rolce coraz większą popularnością cieszy się nowy typ, czyli wykładziny w płytkach, których szeroki asortyment znajduje się w sklepie Maxima. Ten specyficzny rodzaj znanej już wykładziny ma być przede wszystkim odpowiedzią na oczekiwania właścicieli i użytkowników lokali usługowych, biznesowych, biurowych i pomieszczeń charakteryzujących się dużym natężeniem ruchu.

Podstawową różnicą występującą pomiędzy nowym i starszym typem podłogowych wykładzin jest ich forma, ponieważ te pierwsze nie występują w znanej już rolce, ale w postaci płytek, których wielkość może być dostosowywana dowolnie do potrzeb klienta.

Wykładziny dywanowe w płytkach posiadają wszystkie zalety zwykłych podłóg dywanowych. Oznacza to, że mają właściwości wyciszające i tłumiące kroki, co w znaczny sposób zwiększa komfort ich użytkowania. Nadają także pomieszczeniu ciepły, przytulny charakter, co mocno wpływa na samopoczucie przebywających w nim osób.

Wiele możliwości i udogodnień związanych z wykładzinami dywanowymi zostały jednak znacząco usprawnione w przypadku wykładzin w płytkach. Ich montaż jest znacznie bardziej uproszczony. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dopasować wymiary i położenie płytek do metrażu urządzanego pomieszczenia.

Problemem w przypadku tego typu podłóg nie są już zabrudzenia. W przypadku, gdy dojdzie do ubrudzenia, zniekształcenia, a nawet uszkodzenia fragmentu płytki, w prosty sposób możemy ją wymienić na nową bez konieczności uzupełniania braków na całej rolce dywanu.


Płytki wykładziny dywanowej to również gwarancja szybkiego dostępu do podłoża i znajdujących się tam instalacji, co może być niezwykle istotne w lokalach usługowych, biurowcach oraz takich pomieszczeniach, w których na co dzień mamy do czynienia z dużym przepływem osób.

Nie mniej ważnym aspektem wykładzin dywanowych w formie płytek jest ich wygląd. Wybór deseni, kompozycji i struktur jest tu jeszcze większy niż w przypadku klasycznej rolki. W jednym pomieszczeniu możemy zastosować nawet kilka form, kolorów i wzorów różnych płytek. Dzięki możliwości tworzenia dywanowych kompozycji jesteśmy w stanie zaprojektować bardziej efektowne lub stonowane i wyważone wnętrze.


Za wyborem wykładzin dywanowych w formie płytek przemawia także stosunkowo niski procent odpadków pojawiających się przy montażu. Ilość niepotrzebnego materiału jest znacznie zredukowana, jeżeli porównamy w takim zestawieniu zwykłe wykładziny w rolkach.

Dywanowe podłogi w płytkach to propozycja stworzona głównie z myślą o urządzaniu biur, lokali użytkowych, usługowych, sklepów, szpitali, hoteli, przedszkoli, czy szkół i wielu innych obiektów związanych dużym natężeniem ruchu. Zastosowanie tego typu podłogi będzie rozwiązaniem nie tylko praktycznym i wygodnym, ale też zapewniającym komfort, szybkość montażu i odpowiedni charakter urządzanego wnętrza.

307 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page