top of page
  • Zdjęcie autoraMaxima Wykładziny

Wykładziny dywanowe

Zaktualizowano: 6 lis 2020Nieczęsto spotykamy rozwiązania, które znajdują zastosowanie zarówno w pomieszczeniach biurowych, jak i mieszkalnych. Tak szerokie przeznaczenie mają wykładziny dywanowe. Ich zalety doceniane są na całym świecie, a coraz lepsza jakość wykonania i stosowanych do ich tworzenia materiałów sprawia, że wykładziny dywanowe cieszą się niesłabnącą popularnością.


Wykładzina dywanowa tym różni się od dywanu, że jest zastosowana na całej powierzchni pomieszczenia, a nie tylko na jej fragmencie. Dzięki temu możemy z powodzeniem traktować ją jako pełnoprawną podłogę i alternatywę dla paneli, drewna, czy płytek ceramicznych.


Za zastosowaniem wykładzin dywanowych przemawia wiele atutów. Ich użytkownicy najbardziej doceniają wytłumienie kroków, a co za tym idzie zapewnienie komfortu pracy i wypoczynku. Z racji stosunkowo miękkiego materiału, z jakiego wykonane jest podłoże dywanowe, wszelkie odgłosy stukania podeszwy obuwia będą znacznie mniej donośne.


Dywanowa wykładzina to także gwarancja przytulności, izolacji cieplnej i zwiększenia samopoczucia u jej użytkowników. Miękkie podłoże o stonowanym wzornictwie i kolorystyce zapewni wrażenie zacisznego i przyjemnego wnętrza, co przełoży się na spokój i komfort korzystających z niego ludzi.Warto na chwilę zatrzymać się przy wyglądzie wykładzin dywanowych, które w niczym już nie przypominają dywanów poprzednich dekad. Szeroki wybór deseni, kolorów, splotów i materiałów wykonania sprawia, że ten typ podłogi możemy swobodnie dostosować do charakteru i stylu urządzanego pomieszczenia.


Ogromnymi zaletami dywanowych wykładzin są łatwość ich montażu i stosunkowo niska cena. Wybór właśnie tego typu podłogi będzie ekonomicznym rozwiązaniem tym bardziej, jeżeli weźmiemy pod uwagę prosty demontaż tego typu podłoża.


Nie bez znaczenia pozostaje również kwestia bezpieczeństwa, jakie zapewnia nam dywanowa podłoga. Miękkie wykończenie zamortyzuje niemal każdy upadek i uderzenie, a antypoślizgowość skutecznie uchroni nas przed większością tego typu zagrożeń.

Osoby decydujące się na wykładziny dywanowe cenią również ich zdolność do pochłaniania kurzu, co uchroni nas przed nadmiernym pyleniem. Należy jednak mieć na uwadze, że ten typ podłoża nie poradzi sobie z większą ilością wilgoci, przez co nie nadaje się do zastosowania np. w kuchni, czy łazience.


W jakich pomieszczeniach sprawdzi się wykładzina dywanowa? W przypadku mieszkań z pewnością będzie doskonałym rozwiązaniem dla sypialni, salonu, pokoju dziecka i każdego pomieszczenia poza takimi, które odznaczają się wysokim poziomem wilgoci. Jeżeli zależy nam, by nasz dom był miejscem przytulnym, wyciszającym i zapewniającym wygodę, ten typ podłogi sprawdzi się doskonale.


Świetnym pomysłem będzie również zastosowanie dywanowych wykładzin w pomieszczeniach biurowych, zwłaszcza tych typu open space, lokalach usługowych, hotelach czy bankach. Istotne znaczenie będzie tu mieć izolacja akustyczna, łatwość utrzymania i konserwacji, duże możliwości aranżacyjne oraz wysokie poczucie komfortu użytkowników.

1249 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page